Новини брендів

Якщо ви займаєтеся мікстовим альпінізмом у Шотландії, кришите чистий континентальний лід або (пошепки) займаєтесь драйтулінгом, пара технічних льодорубів – це ваші основні інструменти. Ви повинні думати про них як про продовження вашого тіла, як про такий собі інтерфейс між руками і горами. У цьому порівняльному огляді буде йтися про сім пар технічних сокир від провідних брендів. Яка з них краще? Тут немає однозначної правильної відповіді. Вибір сокири – дуже особиста справа, заснована на тому, що саме ви плануєте з нею робити, і на цьому ґрунтується більш невловима і суб’єктивна якість – «відчуття». У кожного альпініста буде свій улюблений льодоруб; тож сподіваюся, цей огляд допоможе вам обрати саме ваш.

Тестування:

Представляємо вашій увазі Climbing Technology North Couloir Axe. Ми використовуємо цей льодоруб з осені 2017 р. Крім того, що вони пройшли через шотландські зимові маршрути, наскільки це дозволяли умови, ми проводили його випробування в більш контрольованих середовищах, драйтулінгу і на критих льодових стінах. Випробування проводилися групою декількох альпіністів і, оскільки у кожного члена команди є свої особисті переваги, огляд вийшов досить об’єктивним.

Вага і баланс

Не більше 514 г (мінімальна вага) – це дійсно легкий варіант, що ідеально підходить для тривалих гірських виходів – наприклад альпійська класика або великі льодові маршрути Бен-Невіс. Баланс у руці досить нейтральний, хоча, якщо додати кріплення молотка і насадку, вага переміщується в напрямку голови. Під час чистого льодолазіння деякі користувачі гідно оцінять дещо більші можливості для проникнення в лід, і ось тут вступають у гру додаткові вантажі (набір входить до стандартної комплектації з сокирою, а також їх можна придбати окремо, якщо ви їх загубите). Завдяки цим вантажам розмах і можливість зарубатися у твердий лід є чудовими, незважаючи на загальну легкість сокири. На нашу думку, для чистого льодолазіння North Couloir Axe дійсно неперевершений, він насправді є одним з кращих інструментів сезону 2017! Але завдяки своїй явній легкості у North Couloir Axe немає вагомої надійності більш важких моделей, і під час мікстового сходження це не вселяє такої впевненості, як при використанні інших «робочих конячок». Наприклад, під час підтягування на інструменті, ми можемо відчути дуже незначний вигин у рукоятці; проте, заради справедливості, CT чесно повідомила нам, що він не був розроблений для драйтулінгу! Ця сокира може бути не найкращим вибором, якщо ви очікуєте, що вона дасть вам можливість грубої роботи – звичайний драйтулінг або, наприклад, змішаний шотландський. Але якщо збереження ваги є пріоритетом, то це однозначно переможець!

 
Трохи менш агресивно вигнута, ніж у своїх однокласників, геометрія North Couloir може бути менш адаптована для технічного лазіння, однак, як доводять випробування, для all-mountain цей льодоруб чудовий. Під час лазіння по помірно-кутовому схилу цей інструмент працює дуже добре, і його також можна легко використовувати за необхідності при організації станції. Але, коли ситуація ускладнюється, North Couloir все ще дуже працездатний. Ми застосовували його на вертикальному льоду, драйтулінгу до M7 і технічному лазінні до 6 к.с. у горах, і це не та сокира, яка стримувала наш рух уперед!Ручка і вал

Ручка порівняно проста, покрита гумовою ребристою накладкою, анатомія якої не настільки агресивна в порівнянні з деякими більш радикальними аналогами. Вона має більш вузький діаметр і пропонує трохи менше простору для рук, ніж у інших інструментів. На ній цілком вистачає місця для великих рук у товстих рукавичках, але ми вважаємо, що розміри найкраще підходять малим і середнім рукам – так як вона не регулюються за розміром. На відміну від товстих рукояток технічних сокир, North Couloir може бути легко занурений в сніг, і зробити це ще простіше, враховуючи, що утримуючий захват є зйомним, що надає йому більшої гнучкості і універсальності. Дзьоб льодоруба хороший і гострий, з отвором, достатньо великим для темляка.

Нижній захват трохи менший, ніж у аналогів, що також краще підходить для меншого розміру руки; верхня частина захвату значно менша і може викликати дискомфорт, якщо у вас товсті рукавички або холодні руки. На більш крутому схилі також, при використанні верхнього захвату, може здатися, що він намагається вискочити з місця фіксації – однак це тільки здається, враховуючи менш екстремальну геометрію рукоятки.

 
Доступні як льодові, так і змішані варіанти, і продаються вони окремо. З двома болтами / гайками і необхідністю точно вирівняти отвори (або ризиком зрізати різьблення болта – нам вдалося зруйнувати два), зміна їх параметрів дещо ускладнена. Змішана комплектація T-rated трохи м’якша і більш долотоподібна, має зубчастий верх; проте, вона не така дорога і є гострішою за інші більш жорсткі аналоги. Можливо, метал м’якший, ніж у деяких інших – нам вдалося значно затупити дзьоб за один день на альпіністському маршруті і одну сесію драйтулінгу. Льодовий захист дійсно дуже тонкий і найкраще зберігається на чистому льоду, для чого він, власне, і призначений. Для all-mountain ми рекомендуємо дотримуватися змішаних рішень і ставимося до них з трохи більшою обережністю, ніж деякі інші. Як і у випадку з аналогами, присутнє додавання невеликого вирізу в задній частині кожного затиску, що дозволяє вам використовувати окремі зйомні лопатку і молоток. Сокира функціонує з цими доповненнями або без них, що зручно, якщо ви, наприклад, сьогодні займаєтеся драйтулінгом і кришите лід, а потім на наступний день відправляєтеся на гірський маршрут. Згідно тренду для невеликих льодорубів, лопатка і молоток на North Couloir великі, і обидва вони розташовані далеко від ручки. Це полегшує очистку рукояті, яка при грубому рельєфі або рубці сходинок є явною перевагою.Аксесуари та навісне обладнання

 

Висновки:

Нова модель у цьому сезоні. Якщо ви шукайте спеціалізований змішаний льодоруб або інструмент для драйтулінгу, то зверніть увагу на інші моделі, але в якості універсального зимового і альпіністського інструменту North Couloir – просто відмінний вибір за свої гроші! А з додатково встановленими лопаткою / молотком він являє собою чудовий льодовий інструмент. На чистому льоді працювати ним одне задоволення! Трохи менш агресивний, ніж інші інструменти в своїй категорії, він найкраще підходить альпіністам, які хочуть, щоб одна сокира робила все – від помірного альпінізму до середнього рівня льоду і мікстових маршрутів. Дизайн і обробка дещо базові, але це відображено в ціні. Вона не така довговічна, як деякі важчі сокири, але якщо ви в першу чергу хочете заощадити вагу, а не розбити її на безладних шотландських мікстових маршрутах, тоді її легкість стане перевагою.

 

Резюме від Climbing Technology:

Технічний льодоруб, призначений для льодолазіння і технічного альпінізму. Льодопади, північні стіни і гулоти – ідеальний ландшафт для цієї льодової сокири. Можливість повністю модулювати інструмент за допомогою різних аксесуарів надає йому унікальну універсальність у своїй категорії. Легкість і точний баланс роблять це обладнання таким, що підходить як для чоловіків, так і для жінок.

• Ціна: 160 фунтів стерлінгів (або 170 фунтів стерлінгів з лопаткою / молотком)

• Вага: 514 г (мін.) 568 г (молоток) 562 г (лопатка)

• Повністю модульна головка для адаптації сокири до різних видів діяльності на льоду і мікстового технічного лазіння

• Рукоять з легкого сплаву з анодованою обробкою, з геометрією і довжиною, розробленими для кращої відповідності різним морфологіям льоду

• Льодовий дзьоб з формою профілю, яка забезпечує оптимальне зчеплення і проникнення в лід

• Мікс-дзьоб з вираженим вигином для більшої точності на скелі

• Доступні навісні і молоткові насадки

• Ергономічна лита рукоятка для більшої ефективності при підтягуванні

• Сталевий гак з отвором для розміщення карабіна або темляка